Hud padec Žige Daneua zasenčil poraz Cedevite Olimpije

Košarka 20. Sep 202422:01 > 22. Sep 2024 23:00 3 komentarji
Cedevita Olimpija

Začela se je nova sezone lige ABA. Od dveh slovenskih predstavnikov je bila prva na vrsti Krka, ki je doma klonila proti Megi s 70:80. Zmaji pa so nato v Beogradu izgubili proti FMP-ju s 62:75. Prvo presenečenje je pripravil Dubaj, ki je s 86:84 ugnal Crveno zvezdo, Klemen Prepelič je za Arabce vpisal 16 točk in 10 asistenc.

Dobrih 20 sekund pred koncem že odločenega dvoboja je ob poskusu obrambnega posredovanja z višine grdo na hrbet padel Žiga Daneu, ob tem z glavo udaril ob tla in brez zavesti nepremično obležal. Po dolgi prekinitvi in kopici zaskrbljenih obrazov v dvorani na strani obeh moštev, medtem ko je bilo na tribuni mladenko opaziti celo v solzah, so komaj 22-letnega slovenskega centra s parketa odpeljali na nosilih. Ob tem je k sreči že bil vsaj pri zavesti.

Iz kluba so medtem sporočili, da je bil Žiga nemudoma napoten v bolnišnico, kjer ga čakajo pregledi in nato okrevanje. O njegovem zdravstvenem stanju bodo obveščali sproti.

Še pred dnevi je Daneu presenetil v slovenskem superpokalu, ko je bil ob zmagi proti Krki izbran celo za najkoristnejšega košarkarja. Podrobnejših informacij glede morebitne poškodbe trenutno ni.

Ljubljančani so sicer v prvem polčasu večinoma vodili, po odmoru pa doživeli razpad sistema. Med 23. in 28. minuto so domači naredili delni izid 26:8 in po zaostanku ob polčasu za sedem točk prišli do prednosti 59:48. Pet minut kasneje je bilo že 68:48. Cedevita Olimpija je v tretji četrtini dosegla zgolj osem točk, v drugih dvajsetih minutah pa jo je tekmec nadigral z 42:22. Ob padcu je izid tokrat drugotnega pomena.

Mega slavila v Novem mestu

Za Novomeščane je to drugi poraz v tem tednu, saj so sezono začeli tudi z visokim zaostankom za Cedevito Olimpijo v slovenskem superpokalu. Mlada zasedba iz Beograda je zanesljivo prišla do zmage, saj je spretno izkoristila vrzel pod košem Krke. Petdeset od 80 točk je dosegla iz rakete, ob tem pa je imela skoraj 68-odstotni met za dve točki.

Pri Krki, ki v zaključku tekme ni prišla do možnosti za preobrat, sta največ točk zbrala Tayler Persons (21) in Jan Špan (13). V ekipi Mege sta nastopila tudi dva slovenska košarkarja, Sergej Macura in Urban Kroflič, ki pa sta imela obstranski vlogi.