Nov poraz Petrol Olimpije

Liga ABA 29. Okt 201721:37 > 21:45
Petrol Olimpija

Košarkarji Petrol Olimpije so za konec tedna doživeli nov poraz. V 6. krogu Lige ABA jih je v Hali Tivoli z 88:79 ugnala Budućnost.

Za Olimpijo je to drugi zaporedni poraz v regionalni ligi in še tretji ta teden v treh različnih tekmovanjih.

V prvem polčasu so gostitelji igrali dobro in se uspešno kosali s favorizirano črnogorsko ekipo. Varovanci Gašperja Okorna so nekajkrat tudi vodili, gostje pa so na odmor odšli s prednostjo 48:45.

Srečanje je odločila odlična tretja četrtina Budućnosti. Že v prvih štirih minutah so Olimpiji nasuli kar 18 točk in povedli s +15. Olimpija se je skušala vrniti, a v zaključku tretjega dela povsem zatajila v napadu in v zadnjih treh minutah in 20 sekundah sploh ni dosegla koša.

V zadnjem delu so gostje vseskozi vodili za deset točk, šele v zadnji minuti pa je Jan Špan s trojko zaostanek znižal na -9. Časa za preobrat ni bilo več in Ljubljančani so doživeli še četrti poraz v Ligi ABA.

Igralec tekme je bil Devin Oliver, ki je dosegel 19 točk, 11 skokov in 8 podaj.