Krka brez možnosti proti FMP-ju

Liga ABA 12. Nov 201820:30 > 20:32
ABA/Ivica Veselinov

Košarkarji Krke so na zadnji tekmi 7. kroga Lige ABA v Beogradu doživeli pravi polom, FMP je bil boljši kar s 93:65. Novomeščani so v zadnji četrtini zmogli le tri točke.

Gostje uspeli držati priključek do sredine prve četrtine, ko je Luka Lapornik znižal na 14:12. FMP se je nato razigral, Matic Rebec je zadel izza črte sedem sekund pred iztekom uvodnih desetih minut (33:20).

Minuto pred koncem uvodne četrtine je Dalibor Đapa udaril Renca v obraz in bil takoj izključen. Jure Lalić je na začetku druge četrtine znižal na 36:26. Do odmora se je prednost gostiteljev le še povečevala, blestel se je Stefan Pot, ki je v prvem polčasu dosegel kar 22 točk. FMP je imel kar 21 točk naskoka (59:38).