Mega zmaga Krke

Liga ABA 18. Nov 201819:07 > 19:08
ABA/Ivica Veselinov

Košarkarji Krke so premagali Beograjski Mega Bemaks v Novem Mestu v okviru osmega kroga ABA lige z rezultatom 82:69.

Za Krko je to tretja zmaga v letošnji sezoni in do vseh treh je prišla na svojem parketu. Po petih porazih zaseda osmo mesto na lestvici.

Za Mega Bemax je to drugi poraz na zadnjih treh tekmah, a ostaja drugi na lestvici s 6 zmagami in 2 porazoma.

Gostje iz Beogrado so bili boljši nasprotnik večino prvega dela tekme, nato pa je Krka s serijo 8:0 pospešila v končnici. Slovenci so v istem ritmu nadaljevali tudi v drugi četrtini in na polčas odšli s +12.

Sredi tretje četrtine je prenost domačih narasla že na 63:40 in zmagovalec je bil znan.

Najučinkovitejši košarkar pri Krki je bil Marinelli s 23 točkami, 9 jih je prispeval Mahković. Pri gostih je Mokoka dosegel 16 točk, Bitadze pa 10.