Po treh zmagah poraz Olimpije proti Cedeviti

Liga ABA 7. Dec 201821:44 > 21:54
Petrol Olimpija

Košarkarji Petrola Olimpije so na uvodni tekmi 10. kroga lige ABA izgubili proti zagrebški Cedeviti s 95:82 in izgubili še sedmič v tem tekmovanju.

Moštvo Petrol Olimpije je na gostovanju v Zagrebu v desetem kolu Lige ABA doživelo sedmi poraz. Hrvaški državni prvaki, košarkarji Cedevite, so v zadnji četrtini nadigrali ljubljanske Zmaje, in jih ugnali s 95:82.

Četa glavnega trenerja Saše Nikitovića je v uvodnih treh četrtinah obračuna z Zagrebčani pokazala zelo dobro in borbeno igro, v tretji četrtini vodila s petimi točkami razlike (67:62) in pred zadnjim delom igre zaostajala le za točko (69:70). Sledil je padec v igri, moštvo iz Zagreba je to izkoristilo, z delnim izidom 15:2 prišlo do vodstva s 85:71, nato pa tekmo brez pretresov pripeljalo do konca.

V vrstah Petrol Olimpije se je z 20 točkami najbolj izkazal Jan Špan, 14 točk je vknjižil Mirza Begić, 11 jih je vknjižil Roko Badžim, deset pa Aleksandar Lazić.