Zvezda Krko prečkala kot manjši potoček

Liga ABA 4. Jan 201919:34 > 19:49
Crvena zvezda mt:s

Košarkarji Crvene zvezde so dosegli 14. zmago v regijskem tekmovanju ABA lige, potem ko so v Novem Mestu s 96:66 porazili Krko. Cibona je bila v Zagrebu boljša od FMP-ja.

Čeprav so se Dolenjci letos nekajkrat že izkazali kot neugoden domačin, je bil promet tokrat enosmeren. Vodilna ekipa tekmovanja je od samega začetka pa do konca držala prednost, v prvi četrtini Krko zaustavila na 13 točkah, potem pa se je prednost samo še povečevala. Varovanci Milana Tomića so že na polčas odšli s +19.

Pri zmagovalni ekipi je tokrat izstopal Marko Kešelj z 20 točkami, za tri je metal 6/7, odličen je bil tudi mladi Boriša Simanić s 17 točkami. Pri domači zasedbi je največ točk prispeval Jure Balažić (13).

Zvezda ostaja prva z vsemi možnimi točkami (14 zmag), Krka je na desetem mestu z bilanco 4-10. V drugem srečanju večera je Cibona v Zagrebu prepričljivo, z 90:71 ugnala FMP.