Krka po šovu “Španulisa” v slovenskem finalu izziva Helios

Košarka 14. Apr 202321:45 > 22:06 0 komentarjev
KK Krka

Košarkarji Krke in Helios so finalisti zaključnega turnirja lige Aba2 v Domžalah. V prvem polfinalu so Novomeščani premagali Podgorico s 86:74, v drugem pa je bil Helios boljši od Širokega z 91:79.

V današnjem prvem polfinalu je Krka vodila večino dvoboja in na koncu brez težav slavila. Slovenska ekipa je dobro začela in dobila prvo četrtino, prednost pa obdržala tudi v večjem delu druge. A v končnici so pritisnili tudi Črnogorci in povedli s 43:42. Nato pa je sledil delni izid Krke 10:1 in prednost ob polčasu (52:44), to pa je bil naskok, ki ga Novomeščani niso več spustili iz rok.

V drugem polčasu sicer razlika ni bila zelo velika, a so slovenski košarkarji nadzorovali dvoboj. Le pri 64:68 v 32. minuti so se igralci Podgorice približali, toda Krka je hitro spet prišla na več kot deset točk naskoka (77:66), nato pa tekmo rutinsko pripeljala do konca in se uvrstila v finale.

Jan Špan, ki so ga na uradni strani preimenovali v Španulis, je z 21 točkami strelsko vodil Novomeščane. Zadel je tri trojke, eno tudi z logotipa, z dvojnim dvojčkom (15 točk, 11 skokov) se je izkazal Mate Vucić, 13 točk je dodal Rok Stipčević.

Helios je bil prav tako brez večjih težav boljši od Širokega 91:79. Glavno razliko so sunsi naredili v drugi četrtini, ki so jo dobili s kar 32:14. Prva moža zmage Domžalčanov sta bila Blaž Mahkovic s 24 točkami in Američan Austin Luke, ki je 17 točkam dodal še 10 asistenc. Lovro Buljević je dodal 13 točk, Tibor Mitrič pa 12.

Na poti do polfinala so Novomeščani v sredo v četrtfinalu zanesljivo premagali Sutjesko z 91:82. Drugi slovenski predstavnik Helios Suns je ekipo Pelister-Bitola premagal z visokih 101:47. V preostalih tekmah je Podgorica premagala lanske zmagovalce lige Aba2 Zlatibor z 89:64, Široki pa je bil boljši od Borca z 80:72.

Veliki finale bo na sporedu v nedeljo ob 20.30.

ABA liga 2: polfinale

Krka – Podgorica 86:74

Helios Suns – Široki 91:79