Helios Suns so v Čačku izgubili prvo kvalifikacijsko košarkarsko tekmo za nastop v ligi Aba v sezoni 2023/24. Od finalnih osmoljencev nedavnega zaključnega turnirja lige Aba 2 je bil boljši srbski Borac, predzadnje moštvo v rednem delu elitnega regionalnega tekmovanja, ki je zmagal s 96:78 (28:19, 57:42, 76:66).
Druga tekma bo 28. aprila v Domžalah, v primeru neodločenega izida v zmagah pa bo odločilna tretja 2. maja v Čačku.
V domžalskih vrstah je bil pred 1500 gledalci v Čačku najbolj učinkovit Američan Austin Luke s 14 točkami in sedmimi podajami. Niko Bačvić je prispeval 13, Blaž Mahkovic pa 12 točk.
Pri gostiteljih sta Američana Hunter Hale, sicer najboljši strelec rednega dela lige Aba, ter Diante Baldwin dosegla po 25 točk.
Kvalifikacije za ligo ABA:
Prva tekma:
Borac Čačak – Helios Suns Domžale 96:78 (28:19, 57:42, 76:66)Druga tekma, 28. april:
20.00 Helios Suns Domžale – Borac ČačakMorebitna tretja tekma bo 2. maja v Čačku.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!