Šenčur do druge zmage v ligi Aba 2

Košarka 27. Jan 202320:20 0 komentarjev
KK GGD Šenčur
KK GGD Šenčur/Facebook

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so dosegli drugo zmago v regionalnem tekmovanju, ligi Aba 2. Na turnirju v Banjaluki so v deveti tekmi sezone premagali sarajevsko ekipo Spars Ilidža s 76:64 (14:15, 37:30, 61:58).

Potem ko so pred dnevi na tem turnirju prekinili niz porazov v Aba 2 in premagali Skopje z 91:74, so Gorenjci danes dosegli še eno zmago. Pomerili so se z ekipo, ki je imela enak izkupiček zmag in porazov (1-7). Zdaj so se košarkarji iz Šenčurja nekoliko odlepili z dna lestvice.

Današnji obračun je bil večinoma zelo tesen, je pa slovenski ekipi v odločilnih trenutkih uspelo priti do prednosti, ki jo je nato zanesljivo zadržala do konca.

V prvem polčasu si nobena ekipa ni priborila večjega naskoka. Šenčur je nato prišel do prednosti osmih točk, a se je sarajevska ekipa v 29. minuti povsem približala in tudi povedla za točko (54:53).

Zadnjih 11 minut pa je nato pripadlo slovenski ekipi. Ilidža je namreč kar pet minut ostala brez dosežene točke, po vodstvu z 69:58 pa je Ggd Šenčur tekmo zanesljivo pripeljal do uspešnega razpleta.

Nejc Martinčič je tekmo končal pri 15 točkah, 21 jih je dodal Emir Ahmedović.