Trojni dvojček LeBrona za finale LA Lakers!

Liga NBA 27. Sep 20203:02 > 5:38
Kevin C. Cox/Getty Images

Košarkarji Los Angeles Lakers so na peti tekmi finala zahodne konference lige NBA s 117:107 premagali Denver Nuggets in se uvrstili v finale. LeBron James je dosegel trojni dvojček - 38 točk, 16 skokov, 10 asistenc.

Prva četrtina je bila izenačena, Lakers pa so imeli po 12 minutah tri točke prednosti. Zvezdnik Denverja Nikola Jokić se je zgodaj v drugi četrtini znašel v težavah zaradi osebnih napad, pogosto je moral na klop in ekipa iz mesta angelov je to izkoristila, ter hitro prišla do več kot desetih točk prednosti.

Lakers so imeli največjo prednost v tretji četrtini (+16) in zdelo se je, da je finale blizu. Nato pa je Denver zaigral odlično, zadevala sta Jerami Grant in Jamal Murray in Nuggets so prišli celo do izenačenja (84:84), tik pred koncem četrtine pa je Anthony Davis zadel trojko za vodstvo Los Angelesa.

V zadnji četrtini Denver bližje od teh treh točk zaostanka ni prišel, odlični LeBron James pa je zadeval kot za stavo in Lakers so brez večjih pretresov zadržali vodstvo in se veselili zmage.

James je končal pri 38 točkah, 16 skokih in 10 asistencah, Davis je zbral 27 točk, pri Denverju sta jih po 20 dosegla Jokić in Grant.

V finalu bodo Lakers igrali prvič po desetih letih, skupno pa že 32. Svoj 17. naslov bodo lovili proti zmagovalcu serije Miami – Boston, v kateri trenutno vodi Heat s 3:2.

LeBron James je postal šele četrti košarkar v zgodovini, ki bo igral v desetih finalnih serijah. V tem elitnem klubu so še Bill Russell (12x), Sam Jones (11x) in Kareem Abdul-Jabbar (10x).