Lakersi začeli silovito in povedli, poškodba Dragića

Liga NBA 1. Okt 20202:41 > 5:38
Getty Images

Los Angeles Lakers so prvo tekmo velikega finala Lige NBA proti Miami Heat na krilih LeBrona Jamesa in Anthonyja Davisa dobili s 116:98. Goran Dragić je zaradi poškodbe stopala igral samo v prvem polčasu.

LeBron James je svoj deseti finale Lige NBA začel sanjsko, medtem ko bo Goran Dragić svoj prvi nastop v velikem finalu poskušal čim hitreje pozabiti. Ljubljančan je bil na igrišču zgolj 15 miut, nato pa si je ob prodoru poškodoval stopalo in zapustil igrišče. Vročica je drugi polčas odigrala tudi brez centra Bama Adebayja, ki ga muči poškodba ramena, Jimmy Butler pa si je zvil gleženj, a vseeno odigral do konca.

Los Angeles Lakers so vse težave Miamija s pridom izkoristili in brez večjih težav povedli z 1:0 v zmagah. Jezerniki so ob polčasu vodili s 65:48, sredi tretje četrtine že 87:55, na koncu pa slavili s 116:98. Miami je vodil samo na začetku srečanje, ko je povedel s 23:10, v nadaljevanju pa je vse potekalo po željah Lakersov.

Anthony Davis je bil znova neustavljiv. S 34 točkami, devetimi skoki in tremi blokadami je bil prvi strelec srečanja. James je dodal 25 točk, 13 skokov in devet podaj. Pri Miamiju je s 23 točkami prednjačil Butler, Kendrick Nunn jih je dodal 18, Tyler Hero pa 14. Dragić je v 15 minutah dosegel šest točk in tri podaje.

Druga tekma velikega finala bo na sporedu v noči na soboto.