Tudi Cleveland poteptal Lakerse

Liga NBA 15. Jan 201410:27 > 10:40

Ljubljana – Los Angeles Lakers nadaljujejo z razprodajo ugleda. Jezerniki so na domačem parketu tokrat klonili proti Clevelandu (118:120). Charlotte končal niz petih zaporednih zmag New Yorka.

Po novi poškodbi Kobeja Bryanta se kalvarija Los Angeles Lakers nadaljuje. Sinoči so jezerniki proti Clevelandu utrpeli že 11. poraz na zadnjih 12. tekmah v domačem Staples Centru. Cavliersi so za zmago s 120:118 zadeli kar 13 od 17 poskusov za tri točke. Luol Dneg je srečanje končal s 27 točkami, Anderson Varejao je dodal 18 točk in prav toliko skokov. Pri jezernikih je bil najučinkovitejši Nick Young z 28 točkami, vendar je v zaključku srečanja zgrešil met za podaljšek. Jodie Meeks je zbral 26 točk, Pau Gasol pa 20.

Prvi poraz po petih zaporednih zmagah so utrpeli kočarkarji New Yorka. Kraktohlačniki so se opekli na gostovanju pri Charlottu, ki je bil boljši s 108:98. Za zmago Bobcats je bil s 35 točkami najzaslužnejši Al Jefferson, pri New Yorku je bil po tradiciji najučinkovitejši Carmelo Anthony, Beno Udrih je v 13 minutah dosegel šest točk, pet podaj in dva skoka.

• NE SPREGLEJTE: V sredo ob 21.00 na SK 1 ekskluzivno iz Londona Atlanta vs. Brooklyn.

Še naprej v odlični formi igra Indiana. Najboljša ekipa lige NBA je svoj status potrdila z visoko zmago proti Sacramento Kings s 116:92. Paul George je prispeval 31 točk. Po zaslugi odličnih iger svojega moštva bo trener Indiane Frank Vogel tudi trener ekipe Vzhoda na tekmi vseh zvezd All-Star.

Omenimo še poraz Oklahome proti Memphisu. Srečanje je dobro sekundo pred koncem odločil Courtney Love, ko je zadel oba prosta meta in postavil končni izid 90:87. Oklahomi ni pomagalo niti 37 točk Kevina Duranta.

Liga NBA:

Charlotte Bobcats : New York Knicks 108:98Indiana Pacers : Sacramento Kings 116:92Memphis Grizzlies : Oklahoma City Thunder 90:87Los Angeles Lakers : Cleveland Cavaliers 118:120

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images