Udrih nezadovoljen v New Yorku

Liga NBA 21. Jan 201410:17 > 10:18

Ljubljana – Beno Udrih, ki je sinoči z New Yorkom klonil na mestnem derbiju proti Brooklynu, si želi zapustiti kratkohlačnike, saj ni zadovoljen s svojim statusom.

Čeprav Beno Udrih v letošnji sezoni za New York Knicks povprečno igra 19,9 minute na tekmo in ob tem dosega 5,9 točke in prispeva 3,7 podaje, s svojim statusom ni zadovoljen. Po poročanju ESPN naj bi vodstvu kluba že zaprosil za menjavo v drug klub. Glede na njegovo nizko plačo (1,27 milijona dolarjev bruto), se mu bo želja verjetno tudi hitro uresničila. Kje bi Udrih lahko nadaljeval kariero, v tem trenutku še ni znano.

Slovenski organizator igre je pred prihodom v New York pričakoval, da bo imel pomembnejšo vlogo v moštvu. Pravo priložnost je dobil šele po poškodbah Raymonda Feltona in Pabla Prigionija, kar pa ni zadovoljilo njegovih apetitov.

• NE SPREGLEJTE: V nedeljo ob 19.00 ekskluzivno na SK 1: Mimia Heat vs. San Antonio Spurs.

Udrih je že pred časom ameriškim medijem zaupal, da “za nekatere ljudi nikoli ne igra dovolj dobro” in s tem verjetno mislil ba trenerja Mika Woodsona.

Brooklyn poglobil krizo

Z Udrihom ali brez njega pa New York še naprej ne najde prave forme. Sinoči so v mestnem derbiju s kar 80:103 klonili proti Brooklynu. Netsi so se tako na najlepši možni način maščevali za visok poraz proti Knicksom na začetku decembra, ko so izgubili kar za 30 točk. Joe Johnson je na koncu dosegel 25 točk (že v prvi četrtini 11), svoje je pod obema obročema dodal Andray Blatche (19 točk in 12 skokov).

Brooklyn je imel srečanje vseskozi pod nadzorom. Kanček upanja za Knickse je posijal na začetku drugega polčasa, ko sta Raymond Felton in Carmelo Anthony s trojkama znižala na 47:57, vendar so Netsi nato z delnim izidom 8:0 znova ušli na varno prednost (50:69). Pri New Yorku je bil najboljši Anthony s 26 točk, ostali soigralci pa mu niso sledili. Udrih je tokrat igral le štiri minute in se v statistiko ni vpisal.

Indiana nadaljuje z odličnimi igrami, tokrat so slavili proti Golden Stateu s 102:94. Nov poraz so doživeli aktualni prvaki iz Miamija, ki so ostali praznih rok na gostovanju v Atlanti. Izide preostalih tekem najdete spodaj.