Nova All Star predstava Dragića proti prvi ekipi lige

Liga NBA 23. Jan 201411:26 > 11:57

Ljubljana – Goran Dragić nadaljuje s sijajnimi predstavami. Sinoči je v zgolj 22 minutah vodilni ekipi lige NBA Indiani nasul 21 točk in prispeval levji delež k visoki zmagi s 124:100.

Indiana Pacers v letošnji sezoni igra odlično, vodi na lestvici in navdušuje v vseh pogledih. A sinoči proti Phoenix Suns niso našli pravega odgovora na odlično igro sonc. Goran Dragić in soigralci so jim že pred zadnjo četrtino nasuli skoraj 100 točk, na koncu pa se proti vodilni ekipi lige NBA veselili visoke zmage s 124:100.

• NE SPREGLEJTE: V nedeljo ob 19.00 ekskluzivno na SK 1: Mimia Heat vs. San Antonio Spurs.

Dragić je proti Pacersom navdušil z novo All Star predstavo. V zgolj 22 minutah na parketu je ob sijajnem metu iz igre 8/10 dosegel 21 točk, dodal je še tri podaje in dva skoka. Ob slovenskemu zvezdniku sta blestela tudi Gerald Green (23) in Markieff Morris (20). Pri Indiani, ki je utrpela šele osmi letošnji poraz, je bil s 26 točkami najučinkovitejši Paul George.

Tako bi morali igrati na vsakem srečanju. Tudi proti zadnjeuvrščenemu,” je po tekmi dejal Dragić. Zanimivo, da je bila za Phoenix že 24. zmaga v sezoni, medtem ko so minulo sezono skupaj zbrali le eno več. Napredek je več kot očiten.

Udrih sedel na klopi
New York Knicks
tonejo vse nižje. Krakohlačniki so tokrat klonili proti Philadelphii (110:106), Beno Udrih pa je tokrat celotno srečanje spremljal s klopi. V derbiju Zahodne konference je Oklahoma s 111:105 odpravila San Antonio in ga tudi prehitela na prvem mestu. Kevin Durant je bil tudi tokrat odličen, saj je srečanje končal pri 36 točkah, na zadnjih 11 tekmah pa je njegovo povprečje izjemnih 38,1 točke.

Liga NBA:

Phoenix Suns : Indiana Pacers 124:100
Goran Dragić 21 točk, 3 podaje, 2 skoka, 1 ukradena žoga za Phoenix.

New York Knicks : Philadelphia 76ers 106:110 Beno Udrih za New York ni igral.

Washington Wizards : Boston Celtics 111:113*Cleveland Cavaliers : Chicago Bulls 87:98 Charlotte Bobcats : Los Angeles Clippers 95:91 Toronto Raptors : Dallas Mavericks 93:85 Orlando Magic : Atlanta Hawks 109:112 Milwaukee Bucks : Detroit Pistons 104:101 Houston Rockets : Sacramento Kings 119:98 San Antonio Spurs : Oklahoma City Thunder 105:111

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images