Zvit gleženj in osebne napake močnejše od Dragića

Liga NBA 26. Feb 201410:10 > 21:43

Ljubljana – Goran Dragić je sinoči s Phoenixom doživel nov poraz v ligi NBA, potem ko je doma proti Minnesoti izgubil s 101:110.

Slovenski zvezdnik Goran Dragić si je v tretji četrtini zvil gleženj, a se je kmalu vrnil na parket. Ljubljančan je poskušal soigralcem pomagati do nove zmage, vendar je na koncu ostal praznih rok. Štiri minute pred koncem srečanja je dobil šesto osebno napako in moral dokončno zapustiti parket. Trener Jeff Hornacek je po tekmi dejal, da še ni znano, ali bo Dragić lahko zaigral na naslednjo tekmi v noči na četrtek proti Utahu.

Dragić je na parketu preživel 25 minut in v tem času dosegel 16 točk in dodal še tri podaje in skoke. Pri Phoenixu je bil s 24 točkami najučinkovitejši Markieff Morris. Gerald Green jih je dodal 19.

Minneosta je večino dela opravila v zadnjem delu srečanja, saj je Phoenix osem minut pred koncem še vodil za osem točk, nato pa je sledil delni izid gostov 24:6. Kevin Love je vknjižil 33 točk, 13 skokov in devet podaj.