Poškodovani Dragić obsedel, Phoenix pa izgubil

Liga NBA 27. Feb 20149:42 > 9:46

Ljubljana – Poškodba gležnja je bila prehuda, da bi Goran Dragić sinoči stopil na parket, tako da je s klopi spremljal poraz Phoenixa proti Utahu. Beno Udrih bo kariero nadaljeval pri Memphisu.

Goran Dragić je poškodbo gležnja staknil že na obračunu proti Minnesoti, ko je sprva odšepal iz igrišča, se nato hitro vrnil, a očitno malce pretiraval. Trener Jeff Hornacek je že nekaj minut po tekmi hitel razlagati, da poškodba Dragića ni tako nedolžna in da bo bržkone izpustil kakšno srečanje. Njegove črnoglede napovedi so se uresničile, Dragića pa že danes čaka nov pregled gležnja.

Phoenix brez prvega organizatorja igre ni imel pravih možnosti proti Utahu, ki je vodil večino tekme. Jazzerji so si odločilno prednost nabrali v 3. četrtini, ko so se z delnim izidom 12:2 odlepili na 72:57.

Udrih v Memphis

Po tretjem zaporednem porazu je Phoenix dopustil Memphisu, da se mu povsem približa na osmem mestu, ki še kot zadnje pelje v končnico. Grizlijem bo v boju s Sunsi v nadaljevanju sezone pomagal tudi Beno Udrih, ki po prekinitvi pogodbe z New Yorkom pri iskanju novega delodajalca ni potreboval prav veliko časa.