Dragićevih 24 točk premalo za bojevnike

Liga NBA 10. Mar 201410:03 > 10:04

Ljubljana – Phoenix Suns v boju za končnico lige NBA čaka še veliko dela, potem ko so sinoči klonili na gostovanju pri Golden State Warriors (107:113). Za zmago ni bilo dovolj niti 24 točk Gorana Dragića.

Ko je Goran Dragić v prvem polčasu uspešno vodil igro Phoenixa, so navijači Sunsov že slavili novo zmago. Sonca so na odmor odšla s prednostjo petih točk, ob povratku na parket pa so pri Golden Statu spremenili svojo taktiko. Podvojili so obrambo na slovenskem zvezdniku in zadeli v polno. Zaostanek so spremenili v prednost 16 točk pred začetkom zadnje četrtine. Phoenix se je pred sklepnim delom srečanja uspel približati zgolj na štiri točke zaostanka, kaj več pa ni uspelo.

Pri Phoenixu sta bila najučinkovitejša Dragić (24 točk, 6 podaj) in Gerald Green (25). Pri zmagovalcih sta bila najučinkovitejša David Lee (26) in Klay Thompson (22).

Poraz je Phoenixu močno poslabšal tudi možnosti za preboj v končnico. Golden State jim sedaj beži za štiri zmage, za dve zmagi jim je ušel tudi Dallas, ki je bil boljši od Indiane. Sunsi so po novem porazu izenačeni z Memphisom, a ima slednji boljšo razliko v medsebojnih obračunih.

Tretji zaporedni poraz Miamija, preobrat jezernikov

V manjšo krizo so padli prvaki iz Miamija, ki so na gostovanju v Chicagu klonili tretjič zapored. Za zmago bikov po podaljšku s 95:88 je bil najzaslužnejši Joakim Noah z 20 točkami, 12 skoki, sedmimi podajami in petimi blokadami. Ključ uspeha ekipe iz vetrovnega mesta je bila odlična obramba. Prvi zvezdnik lige LeBron James je ob skromnem metu iz igre 8/23 prispeval vsega 17 točk.

Za zgodbo večera so poskrbeli 16-kratni prvaki lige NBA Los Angeles Lakers. Jezerniki so proti prvi ekipi Zahoda Oklahomi nadoknadili 18 točk zaostanka in se veselili zmage s 114:107. Thunderjem ni pomagal niti trojni dvojček prvega strelca lige Kevina Duranta (27 točk, 10 skokov, 12 podaj), pri jezernikih je z osebnim rekordom blestel Jodie Meeks (42 točk).

Liga NBA:

Golden State Warriors : Phoenix Suns 113:107
Goran Dragić 24 (met za 2: 5/11, za 3: 3/3), skok in 6 podaj v 38 minutah za Phoenix.

Chicago Bulls : Miami Heat 95:88 – po podaljšku
Los Angeles Lakers : Oklahoma City Thunder 114:110