Drugi zaporedni poraz ogrozil nastop Dragića v končnici

Liga NBA 11. Mar 201410:28 > 10:29

Ljubljana – Los Angeles Clippers so sinoči Phoenix Suns zadali drugi zaporedni poraz, s katerim so sonca močno ogrozila svoj nastop v končnici. Pomagalo ni niti 23 točk znova odličnega Gorana Dragića.

Los Angeles Clippers so temlje za zmago položili že v prvi četrtini. Blestel je Blake Griffin, ki je v tem času dosegel kar 22 od svojih 37 točk. Gostitelji so sredi prvega polčasa vodili že s 25 točkami prednosti. Sunsi se kljub temu niso predali in iskali priključek. Ujeli so ga šele tik pred koncem srečanja, ko je Goran Dragić pol minute pred koncem znižal na 105:109. Clippersi oziroma bolje rečeno Matt Barnes je ohranil mirno kri in hitro zadel dva prosta meta, nato pa še postavil končni izid.

Phoenix je z drugim zaporednim porazom še dodatno ogrozil nastopanje v končnici. Trenutno zaseda deveto mesto v Zahodni konferenci in lovi Memphis ter Dallas, ki imata minimalno prednost zmage oziroma dveh.

Dragić je imel kar nekaj težav z osebnimi napakami, saj si je hitro nabral tri soebne napake, nato pa kar nekaj časa presedel na klopi. Na koncu je srečanje sklenil s 23 točkami, petimi podajami, tremi ukradenimi in petimi izgubljenimi žogami ter blokado.

Tudi Miami uradno v končnici
Po Indiani si je nastopanje v končnici zagotovil še Miami. Aktualni prvaki so z 99:90 ugnali Washington in potrdili kandidaturo za tretji zaporedni naslov.

Liga NBA:

Los Angeles Clippers : Phoenix Suns 112:105
Goran Dragić 23, 5 podaj, 5 izgubljenih žog, 3 ukradene žoge v 33 minutah za Phoenix.

Charlotte Bobcats : Denver Nuggets 105:98
Brooklyn Nets : Toronto Raptors 101:97
Miami Heat : Washington Wizards 99:90
New York Knicks : Philadelphia 76ers 123:110
Milwaukee Bucks : Orlando Magic 105:98
Utah Jazz : Atlanta Hawks 110:112

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images