Phoenix izgublja, konkurenti zmagujejo

Liga NBA 13. Mar 20149:35 > 9:35

Ljubljana – Phoenix Suns so v boju za končnico lige NBA doživeli nov boleč poraz. Tokrat so sonca na domačem parketu prizemljili košarkarji Clevelanda, za nameček sta se zmage veselila njihova glavna konkurenta.

Medtem ko si je Phoenix doma privoščil poraz proti Clevelandu, je Memphis slavil na gostovanju pri New Orleansu (90:88), Dallas pa proti Utahu (108:101). Poraza Phoenixa ni uspel preprečiti niti povratnik Eric Bledose, ki je zadnjo tekmo rped poškodbo kolena odigral 29. decembra. Odlični organizator igre je prisepval 15 točk in dodal devet podaj. Prvi strelec je bil znova Goran Dragić, ki je tokrat prispeval 20 točk.

Cleveland je od prve minute zagospodaril na igrišču. Že po prvi četrtini je vodil za 14 točk in nato prednost zadržal vse do konca. Phoenix se je še najbolj približal v tretji četrtini, ko je tudi po zaslugi 11 točk Dragića zaostajal le za eno točko. Cavaliersi vseeno niso dopustili preobrata in v zadnjem delu srečanja znova potrdili svojo premoč. Za zmago Clevelanda je bil s 23 točkami, devetimi skoki in šestimi podajami najzaslužnejši Kyrie Irving.

Memphis je brez pomoči Bena Udriha, ki je znova sedel na klopi, v New Orleansu prišel do zmaga v izdihljajih srečanja. Grizliji so v zadnjih treh minutah in pol dosegli devet točk in prejeli nobene, odločilni koš je 1,5 sekunde pred koncem prisepval Mike Conley. Dallas je v olimpijskem Salt Lake Cityju slavil po zaslugi Dirka Nowitzkega, ki je Utahu nasul 31 točk.