Dragić še korak bližje končnici lige NBA

Liga NBA 25. Mar 20149:40 > 9:40

Ljubljana – Goran Dragić je Phoenix Suns popeljal do nove zmage, potem ko so bili v gosteh s 102:95 boljši od Atlante Hawks. Končnica je vse bližje. Philadelphia vpisala že 25. zaporedni poraz.

Troboj med Phoenixom, Dallasom in Memphisom za osmo mesto v Zahodni konferenci se nadaljuje. Po uspešnih igrah v zadnjem času so v vse boljšem položaju Goran Dragić in soigralci, ki so sinoči prišli že do četrte zaporedne zmage. Phoenix se je v gosteh veselil zmage s 102:95 in se na osmem mestu izenačil z Dallasom. Za “pol zmag” jim beži Memphis, ki sodeč po zmagi proti Minnesoti s 109:92 ne popušča.

• NE SPREGLEJTE: V četrtek ob 1.00 ekskluzivno na SK 2: Indiana Pacers vs. Miami Heat.

Dragić je za zmago v 36 minutah prispeval 19 točk, šest podaj, skok in dve ukradeni žogi. Ljubljančan je bil za Ericom Bledsoejem (20) drugi strelec svoje ekipe.

Ob zmagi Memphisa proti Minnesoti je na igrišče stopil tudi Beno Udrih in v dobrih šestih minutah dosegel štiri točke.

Philadelphia tone in tone

Omeniti velja še 14. zaporedno domačo zmago San Antonia proti Philadelphii. Če gre Teksačanom vse kot po maslu, je povsem drugače s 76ersi, ki so klonili že 25. zapored. V primeru poraza proti Houstonu bi Philadelphia izenačila neslavni rekord po zaporednih porazih, ki ga ima ekipa Cleveland Cavaliers iz sezone 2010/11.

Liga NBA:

Atlanta Hawks : Phoenix Suns 95:102Goran Dragić (Phoenix Suns) 19 točk, 6 podaj, 1 skok in 2 ukradeni žogi v 35:59 min.

Memphis Grizzlies : Minnesota Timberwolves 109:92Beno Udrih (Memphis Grizzlies) 4 točke v 6:15 min.

Charlotte Bobcats : Houston Rockets 89:100
Miami Heat : Portland Trail Blazers 93:91
New Orleans Pelicans : Brooklyn Nets 109:104 – po podaljšku
Oklahoma City Thunder : Denver Nuggets 117:96
Chicago Bulls : Indiana Pacers 89:77
San Antonio Spurs : Philadelphia 76ers 113:91
Utah Jazz : Detroit Pistons 94:114
Los Angeles Clippers : Milwaukee Bucks 106:98