Naveza Dragić-Bledsoe pustošila v Washingtonu

Liga NBA 27. Mar 201411:29 > 12:11

Ljubljana – Phoenix Suns so v Washingtonu s peto zaporedno zmago zaključili gostujočo turnejo. Ob zmagi z 99:93 blestela Goran Dragić in Eric Bledsoe.

Goran Dragić in Eric Bledsoe sta skupaj dosegla kar 48 točk, 13 podaj in 13 skokov. Slovenski zvezdnik se je ustavil pri 25 točkah, sedmih skokih in šestih podajah, njegov branilski kolega pa je prispeval 23 točk, šest skokov in sedem podaj. “Z njim mi je precej lažje igrati,” je po tekmi dejal Dragić.

Phoenix je imel srečanje že v svojih rokah, ko je v tretji četrtini že vodil s 75:50, vendar so se domači uspeli vrniti v igro. Osem minut pred koncem so se približali le na štiri točke zaostanka (79:83), Sunsi so se znova odlepili, a sledil je nov povratek Washingtona (90:93). Preden bi se tekma do konca zapletla, je na sceno stopila sanjska naveza Dragić-Bledsoe. Prvi je podal, drugi pa zadel trojko, kasneje je bil iz črte prostih metov natančen še Gerald Green in 43. zmaga Phoenixa je bila zagotovljena.

Phoenix se je po novi zmagi na osmem mestu izenačil z Dallasom (43:29). Ene in druge do konca rednega dela čaka še deset tekem. Tik pred njim je Memphis, ki je sinoči brez pomoči Bena Udriha slavil v Utahu.

Derbi Vzhodne konference je s 84:83 dobila Indiana, Miamiju ni pomagalo niti 38 točk LeBrona Jamesa.