Dragić in Wade pokvarila vrnitev Jamesa v Miami

Liga NBA 17. Mar 201510:36 > 11:10

Ljubljana – Miami Heat je po zaslugi Dwayanea Wada in Gorana Dragića znova na 8. mestu Vzhodne konference lige NBA, potem ko je bila vročica s 106:92 boljša od Clevelanda LeBrona Jamesa.

Dwayane Wade je ob zmagi dosegel 32 točk (kar 21 v prvem polčasu), Goran Dragić se je ob devetih podajah ustavil pri 20, medtem ko povratnik v moštvo Miamija Zoran Dragić ni dobil priložnosti za igro. Pri Clevelandu je bil najučinkovitejši LeBron James s 26 točkami, vendar je ob povratku na Florido ostal praznih rok. Vročica je sredi tretje četrtine vodila že za 25 točk in brez večjih težav prišla do 30. zmage v sezoni.

Miami na Vzhodu vse do konca rednega dela čaka ogorčen boj za končnico. Indiana, Miami in Boston so na 7., 8. in 9. mestu izenačeni z izkupičkom 30-36, medtem ko je tudi Charlotte zelo blizu (29-36).

V boju za končnico veliko bolje kaže Memphisu Bena Udriha, ki na Zahodu drži drugo mesto. Grizliji so sinoči z 92:81 ugnali Denver, Udrih je v 24 minutah dosegel devet točk, pet skokov in dve podaji.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images