Dragić z 18 točkami in porazom končal turnejo

Liga NBA 13. Nov 201710:08 > 10:12
Getty Images

Miami Heat so serijo šestih zaporednih gostovanj sklenili v Detroitu, kjer so bili domači po zaslugi odlične zadnje četrtine boljši s 112:103. Goran Dragić je bil z 18 točkami drugi strelec vročice.

Detroit ostaja med najbolj vročimi ekipami lige NBA, potem ko so dobili še peto zaporedno tekmo pred svojimi navijači in z izkupičkom 10-3 na Vzhodu v hrbet gledajo le Bostonu. Miami je bil v Detroitu vse do zadnje četrtine v boju za zmago. Domači so se odlepili osem minut pred koncem, ko so z delnim izidom 11:0 odločili srečanje. Pri domačih je s 25 točkami blestel Tobias Harris, le eno manj je dodal Avery Bradley, s 14 točkami je svoje dodal tudi novinec Luke Kennard.

Goran Dragić je bil z 18 točkami, sedmimi podajami in štirimi skoki drugi najboljši strelec vročice. Slovenski zvezdnik je blestel predvsem v prvi četrtini, ko je dosegel kar 12 točk. Hassan Whiteside je srečanje končal pri 20 točkah in 12 skokih.

Miami je po seriji šestih zaporednih gostovanj pri izkupičku 6-7.

V noči na ponedeljek je bilo najbolj zanimivo v Bostonu, kjer so domači Celticsi vpisali že 12. zaporedno zmago. Čeprav na parketu ni bilo poškodovanega Kyrieja Irvinga, je Boston s 95:94 odpravil Toronto. Houston je z visokih 118:95 odpravil Indiano, Oklahoma pa ni dopustila presenečenja proti Dallasu (112:99).