LeBron znova mož odločitve, tokrat v New Yorku

Liga NBA 14. Nov 20173:05 > 4:29
Elsa, Getty Images

Cleveland Cavaliersi se očitno počasi prebujajo. Na 14. tekmi sezone so dosegli sedmo zmago, predvsem po zaslugi LeBrona Jamesa. New York je kljub vodstvu na koncu padel s 104:101.

Prva četrtina v Madison Square Gardnu je bila povsem izenačena. No v drugi pa so Cavaliersi spet pokazali svoje slabosti in dosegli zgolj 13. točka na drugi strani Knicksi kar 29. To je bila občutna prednost domačinov pred drugim polčasom. Tudi tretjo četrtino je presenetljivo dobil New York in dvanajst minut pred koncem vodil za 15 točk. Vendar Cavaliersi so ujeli priključek, predvsem po zaslugi Kyla Korverja in LeBrona Jamesa. Slednji je s tole trojko dobro minuto pred koncem odločil zmagovalca.

Kot se je pozneje izkazalo je bil to ključni trenutek tekme, ki jo je Cleveland dobil z rezultatom 104:101. V zadnji četrtini pa svojim nasprotnikom nasul kar 43 točk. Junak srečanja je bil kdo drug kot James, ki je ob 23-ih točkah dodal še 12 asistenc in 9 skokov. Sledil mu je Korver z 21 točkami. Najboljši strelec tekme pa je bil domači igralec Tim Hardaway s prispevkom 28-ih točk.

Cleveland Cavaliersi so s to zmago sedaj prehiteli Miami in so pri izkupičku 7-7.