Brown presodil prvakom, Harden Phoenixu

Liga NBA 17. Nov 20179:22 > 9:29
Maddie Meyer, Getty Images

Sinoči so v ligi NBA odigrali dva obračuna. Boston se je proti Golden Statu veselil že 14. zaporedne zmage, Houston pa je na krilih vnovič izjemnega Jamesa Hardna razbil Phoenix.

Veliki junak nove zmage Bostona, ki je brez dvoma najbolj vroča ekipa lige NBA, je bil Jaylen Brown. Komaj 21-letni košarkar je dan pred tekmo izvedel, da je umrl njegov najboljši prijatelj Trevin Steede, a se po pogovoru s trenerjem Bradom Stevensnom vseeno odločil, da bo stopil na parket. Brown je srečanje končal pri 22 točkah in sedmih skokih ter bil prvi mož svoje ekipe. “Ko sem zamenjal šolo, nisem imel prijateljev. Prvi dan se je v jedilnici prisedel k meni. Bil sem zelo tih. Od takrat sva bila najboljša prijatelja, bil mi je kot brat,” je po tekmi dejal Brown.

Ključne točke za zmago z 92:88 je iz črte prostih metov pri izenačanju na 88 prispeval Kyrie Irving, ki se mu je met sicer odprl šele v zadnji četrtini, ko je dosegel 11 od 16 točk. Pri prvakih, ki so že vodili s 17 točkami prednosti, je bil s 24 točkami najučinkovitejši Kevin Durant, povsem sta zatajila Klay Thompson (13) in Steph Curry (9, trojke 2/9).

Na drugi tekmi vprašanja o zmagovalcu ni bilo, saj je Houston v Phoenixu slavil s kar 142:116. Rakete so samo v prvem polčasu dosegle neverjetnih 90 točk! Vnovič je blestel James Harden, ki je zbral 48 točk, od tega samo v drugi četrtini 23. Po daljši odsotnosti se je na parket vrnil Chris Paul in se takoj izkazal z dvojnim dvojčkom (11 točk in 10 podaj).