"Vročica" s trojkami "sežgala" mrežico Minnesote

Liga NBA 25. Nov 201711:17 > 11:24
Getty Images

Košarkarji Miamija so v Ligi NBA gostovali v Minneapolisu in s 109:97 premagali Minnesoto. Goran Dragić je dosegel 20 točk, zadel je pet trojk od osmih poskusov.

Dragić je imel tudi šest podaj, štiri skoke in dve ukradeni žogi. Trener Erik Spoelstra ga je pohvalil, kako je spet vlival energijo celemu moštvu. Prvi strelec Miamija je bil z 21 točkami sicer Wayne Ellington.

Miami je zadel 19 trojk, kar je njegov rekord sezone, tudi 39 metov za tri je največ v sezoni. Pri gostiteljih so Jimmy Butler, Andrew Wiggins in Karl-Anthony Towns dosegli po 18 točk, Towns je temu dodal še 11 skokov.

Miami je dobil vse štiri četrtine, Zlasti na začetku so bili igralci Miamija natančni, saj so od 13 poskusov zadeli deset metov iz igre. Turnejo, ki vključuje štiri tekme, bo Miami v nedeljo nadaljeval v Chicagu, kar bo lepa priložnost za novo zmago.

Chicago je namreč najslabša ekipa sezone, tokrat so Bullsi v gosteh pri Golden Statu izgubili kar s 143:94. Stephen Curry je bil s 33 točkami (ob temi je imel še sedem skokov in štiri podaje) najboljši igralec tekme.

Cleveland je v napetem obračunu s 100:99 ugnal Charlotte in zmagal sedmič zapored. LeBron James je blestel s 27 točkami, 16 skoki in 13 podajami.

V zadnji sekundi je Kemba Walker poskusil z metom za tri točke, a je James blokiral njegov met. Boston, najboljša ekipa sezone, je s 118:103 premagal Orlando. S 30 točkami (17 v prvem polčasu) je spet izstopal Kyrie Irving, ki je zadel vseh desetih prostih metov.

Po treh četrtinah je bilo 99:69, nosilci Bostonove igre so se usedli na rezervno klop, tako da je Orlando lahko prišel na znosnih minus 15.