Goran do nove zmage, Westbrook do trojnega dvojčka

Liga NBA 16. Dec 20178:12 > 8:12
Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Miami je v noči s petka na soboto v Ligi NBA s 104:98 zmagal v Charlottu. Goran Dragić je dosegel osem točk.

Miami je tekmo odigral brez ključnih igralcev Hassana Whitesida in Justisa Winslowa, ki z ekipo nista odpotovala v Severno Karolino zaradi poškodb kolen. Močno okrnjena zasedba s Floride se je ob odsotnosti omenjenih košarkarjev zanesla na Tylerja Johnsonain Wayna Ellingtona, ki sta v ključnih trenutkih z mirno roko rešetala mrežico nasprotnika, oba sta dosegla po 16 točk.

Slovenski organizator igre je na parketu odigral 26 minut, iz igre je metal 2/10 (0/3 za tri točke), soigralcem je podelil 7 podaj, dobil je tri skoke, enkrat je ukradel žogo, štirikrat jo je izgubil, v statistiko je vpisal še dve blokadi.

Russell Westbrook je blestel pri Philadelphii. 29-letni Kalifornijec je dosegel trojni dvojček, 27 točkam je dodal še 18 skokov in 15 podaj. Oklahoma City je šele po tretjem podaljšku strla odpor gostiteljev.

Houston je na svojem parketu premagal San Antonio Spurse in še naprej ostaja najboljša ekipa v Ligi NBA. James Harden (z žogo) je bil skupaj s Chrisom Paulom najboljši strelec tekme (28 točk).

Liga NBA, tekme 15. decembra:
CHARLOTTE – MIAMI 98:104
Walker 25; Ellington in Johnson po 16 … Dragić 8 (met iz igre 2/10) in 7 podaj v 26 minutah.

INDIANA – DETROIT 98:104
Oladipo 26, Turner 24; Drummond 23 (13 skokov), Bullock 15.

ORLANDO – PORTLAND 88:95
Vučević 26 (14 skokov); Lillard 21, McCollum 20.

PHILADELPHIA – OKLAHOMA CITY * 117:119