Šesta zaporedna zmaga Miamija, Dragić spet MVP

Liga NBA 11. Jan 20183:35 > 3:39
Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Goran Dragić je s svojim Miamijem v letu 2018 še nepremagam, potem ko je s 114:106 padla še vedno neugodna ekipa Indiane. Slovenski košarkar je bil spet najboljši igralec svoje ekipe.

Getty Images

Košarkarji moštva Miami Heat so le nekaj ur po težki in pretepaški tekmi s Torontom odšli na letalo in v jutranjih urah pristali v Indianapolisu, kjer jih je isti dan čakala tekma proti Indiani. Začetek tekme je bil za Gorana Dragića in ekipo Erika Spoelstre več kot spodbuden in težko gostovanje v Kanadi 24 ur prej se ni poznalo. Miami je po 12 minutah igre že vodil za 12 točk, na polčasu pa 11, a so košarkarji Indiane odigrali bolje v tretji četrtini, tako da je bil sam zaključek tekme dokaj zanimiv, Miami pa na čelu s fantastičnim Dragićem, ni odstopil od zmage.

Indiana je na tekmi vodila le na samem začetku tekme, medtem ko je vročica med tekmo v rokah imela že 16 točk prednosti.

Goran Dragić je še enkrat dokazal, daje v izjemni formi in tekmo končal z 20 točkami, tremi skoki in devetimi asistencami. Dvojni dvojček je zabeležil Hassan Whiteside s 16 točkami in 15 skoki. Pri nasprotnikih je bil pričakovano najboljši Victor Oladipo s 26 točkami.

Za največje presenečenje tekmovalnega večera je poskrbela ekipa Los Angeles Clippers, ki je premagala branilce naslova Golden State Warriors. Glavni razlog za nepričakovano zmago ekipe iz mesta angelov je bil rezervist Lou Williams, ki je letos v strašanski formi in je zaenkrat najresnejši kandidat za najboljšega šestegega moža ekipe v ligi. Williams je bojevnikom natresel kar 50 točk, to pa je tudi njegov strelski rekord kariere.