Toronto še poglobil krizo Clevelanda

Liga NBA 12. Jan 20184:35 > 4:36
Getty Images/Matthew Stockman

Cleveland je po seriji 13 zaporednih zmag padel v globko krizo. Konjeniki so v noči na petek klonili še sedmič na zadnjih desetih obračunih, potem ko je bil Toronto boljši s kar 133:99.

Moramo se zbrati in najti pot iz krize,” je po drugem zaporednem visokem porazu priznal LeBron James, ki je dosegel 26 točk, vendar imel praktično nično pomoč soigralcev (Green 13, Love 10).

Pri Torontu je bil z 22 točkami najučinkovitejši Fred VanVleet, Miles in Siakam sta jih dodala po 16, Valančiunas pa je ob 15 točkah zbral še 18 skokov. Domači so zadeli 18 trojk (rekord sezone), od tega VanVleet šest. Raptorsi so večino dela opravli v drugi četrtini, ki so jo dobili s 35:16 in prednost povišali na 25 točk (65:40). Ko je v tretji četrtini prednost narasla na 33 točk (75:42), je bilo jasno, da za goste iz Ohia ni več povratka.

Zmaga Toronta je vredna še toliko več, saj nista igrala Serge Ibaka in prvi organizator igre Kyle Lowry.

Boston je bil v Londonu s 114:103 boljši od Philadelphie. Jaylen Brown je dosegel 21 točk, Kyrie Irving eno manj. Zmage sta se veselili tudi obe franšizi iz Los Angelesa. Clippersi so navkljub 22 točk Bogdana Bogdanovića s 121:115 odpravili Sacramento, Lakersi pa so prvič v sezoni povezali tri zaporedne zmage, ko so bili s 93:81 boljši od San Antonia.