Warriorsi s težavo ugnali Atlanto, Curry poškodovan

Liga NBA 3. Mar 20184:01 > 4:06
Thearon W. Henderson, Getty Images

Košarkarji Golden Statea so na gostovanju v Atlanti zmagali še petič zapored, Philadelphia pa je dan po zmagi nad Clevelandom doma premagala Charlotte. Orlando je po podaljšku strl Detroit.

Warriorsi proti sokolom z vzhoda niso blesteli, vendarle še 48. v sezoni zabeležili “W” (114:109) in se s Houstonom še naprej borijo za prvo mesto na zahodu.

Gosti iz Kalifornije so se na začetku tretje četrtine “odlepili” in ušli na +15, a se Hawksi niso predali in 20 sekund pred koncem tekme s serijo 9:0 prišli blizu izenačenja (111:109). Kevin Durant je nato zadel en prosti met, Andre Igoudala pa je po minuti odmora vzel žogo Kentu Bazemoreu ter zabil za končni rezultat.

Tekmo je zaznamovala poškodba Stepha Currya, ki je sinoči postal prvi igralec v zgodovini lige z vsaj 200 doseženimi trojkami v šestih zaporednih sezonah.

Organizator igre bojevnikov je tekmo zaključil na sredini tretje četrtine, ko je imel na svojem računu že 28 točk). Enako število točk je zbral tudi Durant, Klay Thompson jih je dodal 15.

V domači ekipi jih je 29 dosegel Bazemore, Dennis Schröder jih je imel 27.

V izenačeni tekmi je Orlando po podaljšku s 115:106 ugnal Detroit. Gostom je izenačenje po rednem delu prinesel James Ennis, a kaj, ko so bati nato v podaljšku zbrali vsega 2 točki. Glavno besedo je imel Evan Fournier, ki je dosegel 10 točk od Orlandovih zadnjih 15.

Najučinkovitejši igralec tekme jebil Aaron Gordon s 27 točkami in 13 skoki, odlično tekmo pa ima za seboj tudi Nikola Vučević, ki je zbral 22 točk in 12 skokov ter 6 asistenc.

Po 21 točk sta za Pistons dosegla Reggie Bullock in Ennis, Blake Griffin se je moral tokrat zadovoljiti z le 12 točkami (a tudi 10 skoki in 9 asistencami).

Philadelphia je Charlotte premagala 110:99, predvsem na račun odlične zadnje četrtine, ki jo je dobila s 36:19. Sršeni so še na sredini tretje četrtine vodili 76:62, a so se Sixers vrnili z udarnim zaključkom in serijo 16:5.

Joel Embiid je blestel s 23 točkami in 14 skoki, J. J. Redick je dosegel 18 točk, pri poražencih pa je bil najučinkovitejši Kemba Walker z 31 točkami