Lakersi že petič zapored izpuščajo končnico

Liga NBA 27. Mar 20189:11 > 9:33
Getty images/Harry How

Košarkarji Los Angeles Lakersov so po porazu v Detroitu že ostali brez možnosti za uvrstitev v končnico. Pistonsi so slavili s 112:106.

Šlo je za spopad ekip, ki si poraza nista smeli privoščiti. Detroit po zmagi še ostaja v boju za uvrstitev v končnico. Prva četrtina obračuna je bila zelo izenačena, v drugem delu pa so pobudo prevzeli gostje in po zabijanju Kuzme povedli s +10 (32:42). Detroit se ni predal in se počasi, a vztrajno vračal.

Gostitelji so izenačili na začetku tretje tretjine in po zaporednih trojkah Anthonyja Tolliverja in Reggieja Jacksona povedli s 65:64. Lakersi so zadnjič povedli slabo minuto in pol pred koncem tretje četrtine, nato pa je domači ekipi uspel delni niz 10:0, kar je na koncu zadostovalo tudi za zmago.

Najboljši strelec Detroita je bil z 20 točkami Reggie Jackson, 16 pa jih je prispeval še Reggie Bullock. Pri gostih sta blestela Julius Randle (23 točk in 11 skokov) in Kyle Kuzma (20 točk in 11 skokov).

Bili smo enakovreden tekmec, bili smo tudi v igri za zmago. To je vse, kar lahko zahtevam od svojih varovancev. Žal nam je tudi tokrat malce zmanjkalo,” je po tekmi dejal glavni trener Lakersov Luke Walton.