San Antonio je uspel ustaviti Houston

Liga NBA 2. Apr 201810:07 > 10:12
Bob Levey/Getty Images

Košarkarji San Antonia so na domačem parketu s 100:83 ugnali najboljšo ekipo Lige NBA, Houston, in naredili pomemben korak k zagotovitvi mesta v končnici.

Na četrti medsebojni tekmi v tej sezoni je San Antonio prvič ugnal Houston, ki je že zbral rekordno število zmag v zgodovini franšize, in slavil osmič na zadnjih desetih tekmah. S tem je ohranil četrto mesto na Zahodu. Gostje so po srečanju priznali, da osredotočenost, potem ko so si po četrtkovem porazu Golden Stata proti Milwaukeeju že zagotovili prvo mesto, na tej tekmi ni bila prava. “Spursi so igrali desetkrat čvrsteje in agresivneje kot mi. Igrali so kot ekipa, ki si želi zagotoviti dobro mesto v končnici, mi pa kot bi bili povsem iztrošeni. Če bomo tako igrali na naslednji tekmi, bomo znova imeli težave,” je dejal trener Mike D’Antoni.

Cleveland na čelu z LeBronom Jamesom se je namučil z Dallasom (98:87). Prvi zvezdnik Konjenice, ki je v petek podrl rekord Michaela Jordana po številu zaporednih tekem z dvomestnim številom točk, je šele osem minut pred koncem dosegel deseto točko. Na koncu se je ustavil pri 16., iz igre pa je metal 5/21. Čeprav mu met ni stekel, pa je zadel, ko je bilo najbolj potrebno. Dve trojki je prispeval k odločilni seriji 15:2 v zadnji četrtini, ki jo je Cleveland dobil s 25:10. Vseeno se je izkazal z vsestransko igro, ko je v statistiko vpisal še 13 skokov in 12 podaj.

AN ANTONIO – HOUSTON 100:83
Aldridge 23 in 14 skokov, Gay 21, Mills 14; Harden 25, Gordon 18.

CHARLOTTE – PHILADELPHIA 102:119
Kidd-Gilchrist in Monk po 16, Hernangomez 15; Belinelli 22 (9/10 iz igre, 3/4 za tri), Simmons 20 in 15 skokov, Redick 20.

CHICAGO – WASHINGTON 113:94
Markkanen 23 (5/8 za tri), Portis 18; Porter 17, Beal 15.

LA CLIPPERS – INDIANA 104:111