Minnesota in Denver jutri za končnico kar med seboj

Liga NBA 10. Apr 20184:13 > 4:32
Matthew Stockman/Getty Images

Košarkarji Denverja so sinoči z 88:82 premagali Portland in ohranili možnosti za uvrstitev v končnico. To si morajo priboriti v noči na sredo in sicer kar v internem obračunu z Minnesoto, ki je tokrat slavila proti Memphisu (113:94).

Denver je prvi polčas dobil za sedem točk, dobra obramba Blazersov in skok v napadu pa sta tekmo obrnila v drugo smer, tako da je Portland v tretji četrtini povedel za več kot 10 točk. Denver se je vrnil s serijo 12:2.

Ta nalet je Portland zaustavil, Nuggetsom ni šel met z razdalje, a so z nekaj uspešnimi zaključki Willa Bartona in Jamala Murraya vseeno uspeli povesti za pet, kar je bila na koncu dovolj velika zaloga za zmago.

Nikola Jokić je dosegel trojni dvojček (15 točk, 20 skokov in 11  asistenc), Barton je bil najboljši strelec z 22 točkami, pri Portlandu pa je spet zablestel Jusuf Nurkić (20 točk in 19 skokov), medtem ko je Damien Lillard natresel 22 točk.

Minnesota je proti grizlijem prednost prevzela na polovici druge četrtine, vodstva pa volkovi do konca niso več izpustili iz rok, temveč ga le še povečevali. Najboljša pri zmagovalni ekipi sta bila Jeff Teague in Karl-Anthony Townes. s 24 točkami.

O osmem potniku v končnico z zahoda bo tako odločala medsebojna tekma v noči na sredo ob 2. uri ponoči, tudi s prenosom na telviziji Sportklub!