Dragićev ogenj premalo za zmago

Liga NBA 20. Apr 20183:02 > 3:06
Getty Images

Goran Dragić je navdušil s fantastično predstavo na tretji tekmi serije prvega kroga končnice lige NBA, a s svojim Miamijem vseeno izgubil prednost domačega igrišča proti Philadelphiji, ki zdaj v zmagah vodi z 2:1.

Tretja tekma serije v končnici lige NBA med vzhodnokonferenčnima rivaloma je bila vroča od samega začetka. Sodniki so košarkarje obeh moštev mirili s tehničnimi napakami, trdih in moških osebnih napak je bilo na pretek. Pri gostih je prvič v seriji zaigral tudi kamerunski enter Joel Embiid, ki je na prvih dveh tekmah manjkal zaradi poškodbe obraza. Prvi polčas je bil sila izenačen, le na začetku obračuna je Philadelphia povedla za 11 točk prednosti, a takoj je odgovoril Goran Dragić, ki je bil prvo ime srečanja. Po prvem polčasu je Miami vodil s 64:63.

Slovenski košarkar je drugi polčas odprl z uspešnim metom iz polrazdalje in zadeto trojko, v uvodnih minutah pa nekajkrat “na kotalke” postavil Roberta Covingtona, ki ga je zaradi težav z osebnimi napakami pri Philadelphiji zamenjal Italijan Marco Belinelli, s katerim sta se hitro zapletla in dobila obojestransko tehnično napako. V eni izmed situacij je Dragić v protinapadu zaključil celo ob osebni napaki Italijana, ki je mejila na nešportno.

Obe ekipi sta zelo zanesljivo zadevali za tri točke, Sixersi pa so v zadnjo četrtino vstopil z dvema točkama prednosti, saj je takoj ob odhodu Dragića na klop, pod vodstvom Dwyana Wada igra vročice zastala.

Tak trend se je nadaljeval tudi v zadnji četrtini in varovanci Bretta Browna so potrebovali le 3 minute igre, da so povedli za okroglih deset točk, zato je bil domači trener Erik Spoelstra primoran Dragića takoj vrniti na parket. Navkljub vrnitvi Dragića so gostje uspeli nadzorovati rezultat in dobre tri minute do konca srečanja celo povedli z najvišjo prednostjo, ki je znašala 14 točk.

Dragić je tekmo zaključil s 23 točkami in osmimi asistencami, Justise Winslow je pri vročici dodal 19 točk. Pri Philadelphiji,ki je na tekmi zadela kar 18 trojk, je Embiid dosegel 23 točk, Dario Šarić in Belinelli pa sta jih dosegal 21.