Milwaukee na krilih Antetokounmpa do izenačenja

Liga NBA 22. Apr 201821:39 > 21:41
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarkarji Milwaukeeja so na četrti tekmi uvodnega kroga končnice Lige NBA s 104:102 ugnali Boston in prišli do izenačenja v seriji (2:2).

Tekmo je bolje začela ekipa iz Bostona, ki je hitro prišla do sedmih točk prednosti. Gostitelji so nato strnili vrste v obrambi, kar je Celticsom povzročalo ogromno težav pri organizaciji napadov, Bucksi pa so napake s pridom izkoriščali.

Milwaukee je do konca prve četrtine prišel do popolnega preobrata (24:17), z odlično igro pa so nadaljevali tudi v drugem delu, ki so ga dobili s 27:18 in na odmor odšli s prednostjo 16 točk (51:35).

Boston se je v nadaljevanju uspel vrniti in znova vse upe položil v Jaylena Browna, ki je bil za domačo obrambo nerešljiva uganka. Zadeval je iz vseh mogočih položajev in bil glavni junak vrnitve gostov, ki so zaostajali že za 20 točk (65:45), v zadnji četrtini pa celo izenačili (77:77).

Junaška predstava Bostona kljub vsemu ni bila dovolj za zmago v gosteh. Odgovornost pri Milwaukeeju je v ključnih trenutkih pričakovano prevzel Giannis Antetokounmpo, ki je v napeti končnici prispeval odločilni košt za 104:102. Met za izenačenje ob sireni je zgrešil Morris.

Antetokounmpo je tekmo končal pri 27 točkah, pri Bostonu pa jih je 34 dosegel Brown. Serija se bo nadaljevala v TD Gardnu v Bostonu.