Kelti z veličastno zmago do zmenka z LeBronom

Liga NBA 10. Maj 20184:11 > 4:53
Getty Images

Košarkarji Bostona so na peti tekmi vzhodnokoferenčnega polfinala proti Philadelphiji uspeli priti do zmage in uvrstitve v finale vzhoda, kjer jih pričakuje LeBron James s svojim Clevelandom. Prva tekma bo v nedeljo ob 21:30, tudi s prenosom na Sportklubu.

Peta tekma vzhodnokonferenčne serije med Bostonom in Philadelphio je predstavljala že drugo zaključno žogice za Celticse, ki so v seriji povedli s 3:0 v zmagah, 76ersi pa so pred domačimi gledalci na četrti tekmi le uspeli podaljšati serijo.

V tekmo sta ekipi prišli razpoloženi v napadu in prva četrtina je postregla z atraktivno in dinamično igro. Šele na koncu prvega polčasa se je ena izmed ekip uspela oddaljiti na dokaj udobno prednost, to pa se je zgodilo v zadnji minuti, ko je za tri točke najprej zadel Aron Baynes, iz hitrega protinapada je  le nekaj sekund kasneje zaključil Jayson Tatum, piko na i pa je s trojko ob zvoku sirene postavil Terry Rozier, ki je Bostonu s tem prinesel tudi najvišjo prednost, ki je po 24 minutah zanašala devet točk.

Na začetku drugega polčasa je Boston prišel do prednosti z 12 točkami, a se Philadelphia ni predala in do konca tretje četrtine po dobri igri Joela Embiida prišla le na točko zaostanka. Še več, T.J. McConnell je imel v zadnjem napadu povsem odprt met za vodstvo Sixersov, a ga ni zadel. Drugi polčas je postregel tudi z neverjetnim številom osebnih napak, saj je sodniška trojka povsem spremenila kriterij v razmerju s prvim delom tekme.

V zadnji četrtini sta se ekipi menjali v vodstu, edino oprijemnljivo prednost si je priigral Boston, ki je povedel s 100:94, a ni uspel zadržati prednosti. Jayson Tatum je 22 sekund pred koncem povedel domače košarkarje v vodstvo z lahkim polaganjem, na drugi strani pa je Embiid najprej zgrešil poskus, potem pa se je žoga od njegovega kolena odbila v avt. Tekmo je Boston kasneje dobil s prostimi meti in čeprav je J.J. Reddick zadel neverjetno trojko, to na koncu ni bilo dovolj za podaljšanje sezone.

Pti Bostonu je Tatum dosegel 25 točk, Jaylen Brown jih je dodal 24. Pri Sixersih sta s 27 točkami tekmo končala Embiid in Dario Šarić.

Serija med Bostonom in Clevelandom se začenja v nedeljo ob 21:30, finale zahodne konference med Golden Statom in Houstonom pa v noči iz ponedeljka na torek ob 3. uri zjutraj.