Boston odčital lekcijo Cavsom

Liga NBA 13. Maj 201823:56 > 23:57
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarkarji Bostona so v prvi tekmi finala vzhodne konference premagali moštvo Cleveland Cavaliers, potem ko so vodili skozi celoten obračun in z uravnoteženim napadom v seriji povedli z 1:0 v zmagah. Končni rezultat tekme - 108:83.

Serija finala vzhodne konference med Bostonom in Clevelandom se je začela na domačem parketu keltov v TD Gardnu, kjer so že v prvi četrtini pobegnili LeBronu Jamesu in druščini, potem ko je Bostonu uspela neverjeten delni rezultat 25:2 in že po uvodni četrtini imel velikih 20 točk prednosti.

Boston je z uravnoteženo igro v napadu, predvsem pa odličnim pristopom v obrambi, kjer so rešili uganko Jamesa, nadaljeval tudi v drugi četrtini. Ob polčasu so vodili z 61:35. LeBron James v končnici ob polčasu še nikoli ni zaistajal za 26 točk in tudi najboljši košarkar na svetu ni uspel povesti svoje ekipe nazaj v obračun v drugem polčasu, pa čeprav je Cleveland tretjo četrtino dobil za 12 točk.

Kelti so zadnjo četrtino odprli z delnim rezultatom 7:0 in ušli na neulovljivih 96:68.

Najboljši strelec Bostona je bil Jaylen Brown s 23 točkamu, Marcus Morris, ki je večji del tekme pazil na Jamsesa, je dodal 21 točk in 10 skokov, Al Horford pa 20 točk, medtem ko je Jayson Tatum dosegel 16 točk.

Pri Clevelandu je bil najbolj razpoložen Kevin Love s 17 točkami, James pa je dosegel le 15 točk, sedem skokov in devet asistenc.

Naslednja tekma je na sporedu v noči iz torka na sredo ob 2:30 po našem času, spremljali jo boste lahko tudi na programih Sportkluba.