Vročica raztrgala New York, Dragić se ni pretegnil

Liga NBA 25. Okt 20189:50 > 10:23
Getty Images/Eric Espada

V noči iz srede na četrtek je bilo v ligi NBA odigranih 11 tekem, ena najbolj zanimivih za slovensko javnost pa se je odvijala med Miamijem in New Yorkom. Vzhodnokonferenčni obračun so dobili Goran Dragić in druščina, končni rezultat je znašal 110:87.

Getty Images

Košarkarji Miamija so na čelu z nekdanjim kapetanom slovenske reprezentance Goranom Dragićem v tekmo vstopil slabo in po prvih 12 minutah pred domačimi gledalci v American Airlines Areni zaostajali za 11 točk. Varovanci Erika Spoelstre so reagirali že v drugi četrtini in na odmor odšli z minimalno prednostjo.

Tekmo pa je vročica dokončno prelomila v tretji četrtini, ki je bila ena napadalno najboljših v zadnjih 10 letih franšize, saj so kratkohlačnikov v 12 minutah natresli vrtoglavih 45 točk. Vsi člani prve postave pri Miamiju so tako v zadnji četrtini počivali, Dragić je na tej tekmi igral vsega 29 minut.

Celotna prva peterka Miamija je dosegla dvomestno število točk: Hassan Whiteside 22, Josh Richardson 21, Rodney McGruder 19, Dragić 13 in Kelly Olynyk 11.

Pri New Yorku je bil v slabem večeru strelsko najbolj razpoložen Damyean Dotson z 20 točkami.