Dragić ni uspel zaustaviti tekaškega Sacramenta

Liga NBA 30. Okt 20189:31 > 9:35
Getty Images

Goran Dragić je s svojim Miamijem gostil moštvo Sacramento Kings, ki je v drugem polčasu tekme pobegnil in z mladimi košarkarji ter hitro igro na koncu slavil z rezultatom 123:113. Dragić je imel nov uspešen večer, ki ga je zaključil z 20 točkami.

Sacramento Kingsi so v tej sezoni z mlado ekipo največ poudarka dajali na napad in hitro igro, ki se je obrestovala v noči iz ponedeljka na torek v tekmi proti Goranu Dragiću in njegovi vročici iz Miamija.

Prvi polčas je bil sila izenačen , je bil pa Miami tisti, ki je bolje krenil v tekmo, saj so varovanci Erika Spoelstre po uvodnih 12 minutah igre vodili z 28:17, a kaj ko je druga enota Miamija prisluženo prednost hitro zapravila, Sacramento pa je v drugi četrtini dosegel kar 34 točk, kar je pomenilo, da sta ekipi na odmor odšli z izenačenim rezultatom.

V drugem polčasu pa Sacramento ni izgubljal časa in s hitro igro protinapadov in včasih (pre)hitrih zaključkov napada strl odpor Miamija, ki ni imel dovolj dobre tranzicijske obrambe, za kar je plačal davek, Kingsi pa so v trugem polčasu natresli kar 72 točk, od tega 43 v tretji četrtini.

Pri Miamiju je strelski rekord kariere dosegel Josh Richardson z 31 točkami, Hassan Whiteside je dosegel 16 točk in neverjetnih 24 skokov, medtem ko je Dragić dvoboj zaključil z 20 točkami in petimi asistencami.

Pri Sacramentu je Willie Cauley-Stein dosegel 26 točk in 13 skokov, Buddy Hield mu je sledil s 23 točkami, 19 jih je dosegel srbski košarkar Nemanja Bjelica.