Cavsi z novim trenerjem do prve zmage, težave Houstona

Liga NBA 31. Okt 20183:43 > 3:48
Twitter

Danes so Cleveland Cavaliersi pod vodstvom novega trenerja Larryja Drewa prišli šele do prve zmage v letošnji sezoni, padla je Atlanta s 136:114. V vse večjih težavah je tudi Houston, ki danes izgubil še petič. Rakete so brez Hardna izgubile proti Portlandu.

Lanskoletni finalist lige NBA Cleveland je brez LeBrona Jamesa le še bleda senca odlične ekipe iz lanske sezone. Slab start v sezone je z mesta glavnega trenerja odnesel Tyronna Lua. Danes je debitiral njegov naslednik Larry Drew in svojo ekipo popeljal do gladke zmage proti Atlanti Hawks s 136:114. Šok terapija menjave trenerja se je očitno izkazala za pravil, saj je ekipa delovala povsem drugačno kot na samem začetku sezone. Blestel je Rodney Hood, ki je dosegel 26. točk.

Tudi zvezdniška Oklahoma je letos slabo začela sezona. Danes pa so vendarle ugnali Los Angeles Clipperse s 128:110. Oklahoma se je sicer po prvem polčasu znašla v zaostanku 54:67, a so bili fantastični v tretji četrtini. Takrat so povsem nevtralizirali Clipperse, saj so le te v 12. minutah dosegli samo 10 točk. Oklahoma pa kar 39 in s tem priigrala lepo prednost, ki je do konca tekme niso več izpustili iz rok. Točno polovico točk sta dosegla Russel Westbrook in Paul George, ki sta bila ključna ob preobratu. Vsak od njiju je namreč dosegel 32 točk.

Tudi danes pa je razočaral Houston, ki je bil brez Jamesa Hardna danes povsem nemočen na domačem parketu proti razpoloženemu Portlandu. Potem, ko so bile rakete skozi celotno lansko sezono praktično nepremagljive so letošnjo sezono začele zelo slabo. Trenutno so pri eni sami zmagi in kar petih porazih. Pred domačimi gledalci so dosegli samo 85 točk. Na drugi strani pa je Portland danes dosegel 104 točke in je še naprej tik pod vrhom zahodne konference.