Houston se prebuja, Miami brez Dragića nemočen

Liga NBA 4. Nov 20184:14 > 4:14
Ronald Martinez/Getty Images

Košarkarji Houston Rocketsov so na gostovanju v Chicagu prišli do druge zaporedne zmage v najmočnejši košarkarski ligi na svetu in do tretje v sezoni - 96:88. Miami, pri katerem je zaradi poškodbe manjkal Goran Dragić, je s 123:118 premagala Atlanta.

Po izenačenem prvem polčasu, v katerem sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, so Rakete v tretji četrtini z delnim izidom 15:0 prišle do odločilne prednosti (73:59).

Gostje so v zadnji četrtini prišli do najvišje prednost na tekmi (83:66), Chicago pa je do konca obračuna izkoristil pretirano sproščenost Houstonovih košarkarjev in ublažil poraz.

Prvo ime tekme je bil s 25 točkami, sedmimi asistencami in štirimi ukradenimi žogami James Harden, ki je v statistiko dodal tudi kar osem izgubljenih žog.

Pri gostiteljih je 21 točk vpisal Zach Lavine.

Atlanta je pred svojimi navijači proti Miamiju prekinila serijo štirih zaporednih porazov. Vročica je igrala brez Gorana Dragića, ki je počival zaradi poškodbe prsta na desni nogi.

Pri domači ekipi je 24 točk in 15 asistenc dosegel novinec Trae Young, po 15 točk sta vpisala Prince in Dedmon, z 12 točkami pa se je izkazal še veteran Vince Carter.

Pri Miamiju je imel rekorden večer Josh Richardson, ki je tekmo končal z 32 točkami, 19 jih je dosegel Dwyane Wade.