Miami ugnal Memphis, Dragić znova ni igral

Liga NBA 15. Dec 20188:32 > 8:41
Getty Images

V noči na soboto so bili košarkarji Miamija s 100:97 boljši od Memphisa, ki so ga strli šele v zadnji četrtini. Goran Dragić je tekmo znova izpustil zaradi poškodbe.

Gostje s Floride so do odločilne prednosti prišli na uvodu zadnje četrtine, ko jim je uspel delni izid 11:0, s katerim so povedali s +6 (76:82). Odločilne točke v končnici, v zadnjih dvajsetih sekundah, pa je s črte prostih metov prispeval Kelly Olynyk. Olynyk je bil skupaj z Joshom Richardsonom tudi najboljši strelec Vročice (18 točk).

Goran Dragić je tekmo izpustil zaradi bolečin v kolenu. Miami bo v nedeljo proti New Orleansu končal serijo šestih zaporednih gostovanj.

Warriorsi so se pobrali in slavili v Sacramentu
Aktualni prvaki so po visokem porazu v Torontu pred dvema dnevoma tokrat slavili v Sacramentu (125:130). Razigrani so bili Steph CurryKevin Durant in Klay Thompson, ki so skupaj dosegli kar 95 točk..

Tudi ta tekma se je odločila v končnici tekme. Dobre pol minute pred koncem rednega dela je Thompson zadel trojko za 125:126, delo pa je s štirimi zaporednimi zadetimi prostimi meti dokončal Curry. Bojevniki so v prvih treh četrtinah nasprotniku nasuli kar 103 točke, nato pa doživeli strelski mrk v zadnjem delu igre. Kljub vsemu so se v končnici znali zbrati in v zadnjih treh minutah prišli do niza 17:2.