Razpoloženi Dončić (spet) premalo za zmago Dallasa

Liga NBA 19. Dec 20189:00 > 9:04
Ronald Martinez/Getty Images

Košarkarji Dallasa so v noči iz torka na sredo gostovali pri najboljši ekipi zahodne konference Denverju in v mestu miljo visoko vknjižili svoj tretji zaporedni poraz. Pri Mavsih je bil spet najbolj razpoložen Luka Dončić, ki je zabeležil 23 točk, 12 asistenc in šest skokov.

Košarkarji Dallasa cel večer niso našli odgovora na srbskega centra Nikolo Jokića, ki je tudi na tej tekmi okrepil svoj status enega najboljših košarkarjev v ligi in hkrati kandidaturo za najkoristnejšega košarkarja sezone. Denver je dobil še sedmo zaporedno domačo tekmo, potem ko je premagal Luko Dončića in njegov Dallas s 126:118.

V ključnih trenutkih tekme se je z igro v obrambi izkazal prvi organizator igre Nuggetsov Jamaal Murray, ki je na drugi strani igrišča zadeval in podajal, tekmo pa končal s 15 asistencami. Denver ima trenutno 21 zmag in devet porazov, takšno razmerje po 30 odigranih tekmah pa ima prvič po sezoni 1977/1978.

Dallas ni odigral slabe tekme, Dončić je dosegel rekord kariere z 12 asistencami, Harrison Barnes je dosegel 30 točk, Mavsi pa so zadeli 15 trojk proti najboljši obrambi meta za tri točke v ligi, a to ni bilo dovolj. Denver je ob koncu tretje četrtine namreč uspel sporducirati delni rezultat 14:0 in ga prenesti v zadnjo četrtino in čeprav so se varovanci Ricka Carlisleja približali, nikoli niso uspeli priti povsem nazaj v obračun.

Pri Denverju je Nikola Jokić dosegel 32 točk in 16 skokov, 22 točk in 15 asistenc je dodal Murray.

Dallas bo naslednje tri tekme odigral v gosteh, prva ga čaka proti moštvu Los Angeles Clippers.