Golden State ugnal Dallas, Dončić staknil poškodbo

Liga NBA 23. Dec 20189:00 > 9:11
Ronald Martinez, Getty Images Sport

V noči na nedeljo so košarkarji Dallasa doživeli že peti zaporedni poraz. V Oracle Areni jih je je s 120:116 premagal Golden State, ki je slavil na krilih Kevina Duranta. Luka Dončić zaradi bolečine v levem kolku v končnici ni igral.

Slovenski čudežni deček je sicer v prvi četrtini uprizoril pravi šov in nanizal kar 14 točk. Obramba aktualnih prvakov je v nadaljevanju tekme precej bolje pazila na glavnega kandidata za novinca leta v Ligi NBA. Luka Dončić je v pol ure igre dosegel 19 točk, končnico tekme pa izpustil, ker se je v tretji četrtini zaletel v stol za košem.

Pri gostiteljih je odlično igral Jonas Jerebko, ki je na začetku zadnje četrtine poskrbel za vodstvo s 111:93. Zdelo se je, da so Mavsi v izgubljenem položaju, a so se prvaki prehitro sprostili in Dallasu v zadnji minuti ponudili priložnost za popoln preobrat. 33 sekund pred koncem je trojko zgrešil Harrison Barnes, v ključni akciji tekme pa je Kevin Durant po navodilih trenerja Golden Stata Steva Kerra prevzel odgovornost in zadel trojko ter odločil zmagovalca.

Durant je tekmo končal pri 29 točkah, dodal pa je še 12 skokov in 8 podaj. Jerebko je poskrbel za rekord kariere (23 točk), v oči pa bode še slaba strelska predstava Stepha Curryja, ki je zgrešil kar enajst poskusov za tri točke (6/17). Tekmo je sicer končal pri 22 točkah.

Pri Dallasu je bil s 23 točkami prvi strelec Wesley Matthews, Dončić pa je ob 19 točkah v statistiko dodal še pet podaj in tri skoke.

Mislim, da je to le lažji udarec. Bomo videli, če bom lahko jutri že igral,” je po tekmi povedal Dončić, ki je na poti v garderobo rahlo šepal.

Za Dallas je bil to že peti zaporedni poraz, v nedeljo pa jih čaka nova težka naloga. Tokrat je na sporedu gostovanje v Portlandu.