Liga NBA 24. Dec 20186:13 > 6:33
Getty Images/Matthew Stockman

Košarkarji moštva Portland Trail Blazers so na svojem parketu po podaljšku premagali Dallasa s 121:118 in čeprav je bila njegova ekipša premagana, je spet največ prahu na tekmi dvignil Luka Dončić. To je bil že šesti zaporedni poraz ekipe Ricka Carlisleja.

Luka Dončić je Portlandu natresel 23 točk, dodal pa je tudi 11 skokov in šest asistenc. Najpomembnejši koš na srečanju je zadel le šest desetink sekunde pred koncem rednega dela, potem ko je Jalen Brunson zgrešil oba prosta meta. Dončić je dobil žogo na desni strani igrišča in iz mrtvega kota z visokim lokom zadel trojko za izenačenje.

Dallas je le nekaj minut pred koncem tekme zaostajal za 10 točk in zdelo se je, da bodo domači košarkarji teknmo dobili gladko, a v zadnjih minutah niso uspeli redno zadevati iz igre, obenem pa sta se pri Dallasu razigrala Wesley Matthews in Harrison Barnes. Portland je v podaljšku vodil od prvega napada, ki ga je z zabijanjem zaključil C.J. McCollum.

Najboljši strelec Portlanda je bil Damian Lillard s 33 točkami, 22 jih je dodal zgoraj omenjeni McCollum. Pri Dallasu je bil najuspešnejši Barnes s 27 točkami, Deandre Jordan jih je dosegel 14.