Dallas razbil Charlotte in prekinil negativni niz

Liga NBA 3. Jan 20199:18 > 9:22
Getty Images

Košarkarji Dallasa so v noči iz srede na četrtek s 122:84 odpihnili moštvo Charlotte Hornets in prekinili niz devetih zaporednih porazov v gosteh. Najboljša strelca uravnoteženih Mavsov sta bila Luka Dončić in Dennis Smith.

Košarkarji Dallasa se v tej sezoni ne znajdejo v gosteh, a tokrat so igrali povsem prerojeno proti moštvu, ki je v lastništvu Michaela Jordana, saj so zabeležili tudi najvišjo zmago v sezoni, za nameček pa prekinili niz devetih zaporednih porazov v gosteh in vpisali šele tretjo zmago izven svoje dvorane. Še več, Dallas v gosteh ni slavil vse od 28. novembra.

Varovanci Ricka Carlisleja so si zmago zagotovili že v uvodnih 24 minutah igre, saj so na glavni odmor odšli s 24 točkami prednosti, v prvi četrtini pa so zadeli kar 10 trojk. Charlotte se je v nadaljevanju tekme uspel približati na 18 točk zaostanka in nič več, kar je pomenilo, da so lahko v drugem polčasu nosilci igre ekipe iz Teksasa počivali, med njimi tudi Luka Dončić, ki pa je spet bil najboljši strelec svojega moštva.

Dončić je dosegel 18 točk, 10 skokov in štiri asistence, enako število točk je dosegel tudi njegov branilski kolega Dennis Smith ml.. Pri Charlottu je v razglašenem napadu 11 točk točk dosegel prvi organizator igre Kembra Walker.

Dallas bo naslednjo tekmo odigral proti Bostonu v TD Gardnu.