Boston s kar 21 trojkami odpihnil Dallas

Liga NBA 5. Jan 20194:43 > 4:45
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Košarkarji Bostona so pred svojimi navijači kljub odsotnosti Kyrieja Irvinga s 114:93 premagali Dallas. Luka Dončić je bil zelo blizu novemo dvojnemu dvojčku (19 točk, devet skokov).

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Gostitelji so bili večji del tekme izrazito boljši nasprotnik. V krizi so se znašli le ob koncu druge in na začetku tretje četrtine, ko so Mavsi skorajda prišli do popolnega preobrata – dvoštevilčni zaostanek so povsem stopili, a niso uspeli povesti (58:57).

Boston je nalet gostov hitro ustavil in si do konca tretje četrtine priigral 18 točk naskoka (84:66). Dallas je nato povsem popustil in jasno je bilo, da bo to novo gostovanje brez zmage.

Pri Celticsih je bil z 21 točkami prvi strelec Jaylen Brown, 18 točk in 6 skokov je dodal Jayson TatumMarcus Smart je vpisal 17 točk, s klopi pa je navdušil Gordon Hayward (16 točk, 11 skokov in 8 podaj).

Pri Dallasu je bil v ospredju Harrison Barnes, ki je tekmo končal pri 20 točkah. Luka Dončić je v statistiko vpisal 19 točk, devet skokov in štiri podaje, DeAndre Jordan pa 12 točk in 15 skokov.

Domači navijači so že pred tekmo glasno pozdravili prvega zvezdnika Dallasa Dirka Nowitzkega, ki je odigral še svojo zadnjo tekmo v TD Gardnu. Trener Rick Carlisle je Nemcu namenil 16 minut igre, a legendarni košarkar ni bil razpoložen za igro, saj je zgrešil vseh deset metov iz igre. V zadnji minuti so mu domači branilci ob glasnih vzklikih navijačev Bostona pustili celo povsem odprto trojko, a je bil Dirk nenatančen.

Boston, eden izmed glavnih favoritov Vzhoda, je tako prišel do 23 zmage, na svojem računu pa ima 15 porazov. Trenutno je peta ekipa Vzhodne konference. Dallas je z 18 zmagami in 20 porazi na 12. mestu Zahoda.

Minnesota je po 40 prejetih točkah v prvi četrtini obračuna z Orlandom v nadaljevanju zaigrala bolj zbrano in prišla do 18. zmage v sezoni (120:103). Volkovi so v drugem polčasu navdušili s sijajno obrambo in prejeli le 35 točk.

Prva postava Minnesote je do konca obračuna lepo napolnila statistične stolpce. Karl Anthony Towns je vpisal 29 točk, 15 skokov in dve podaji, Jeff Teague pa mu je sledil s 23 točkami in 10 podajami. Nase sta opozorila še Andrew Wiggins (16 točk) in Taj Gibson (14 točk in 10 skokov).

Glavni razlog za poraz Orlanda je bil predvsem katastrofalen skok, ki ga je Minnesota dobila s kar 54:35. Znova je sicer navdušil Nikola Vučević, ki je vpisal 22 točk, sedem skokov in tri asistence.

Do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah je prišel Miami, ki še vedno uspešno igra tudi brez Gorana Dragića. Tokrat je s 115:109 padel Washington. Ekipa iz Floride je odpor Wizardsov zlomila v zadnji četrtini, glavni junak zmage pa je bil z 21 točkami in 18 skoki Hassan Whiteside. Pri Washingtonu je s 33 točkami, devetimi skoki in sedmimi podajami navdušil Bradley Beal.

Oglejte si vse rezultate in lestvici Lige NBA.