Dallas se je razigral prepozno, Philadelphia boljša

Liga NBA 6. Jan 20194:16 > 4:26
Mitchell Leff/Getty Images

Dallas Mavericks je v gosteh moral priznati poraz Philadelphiji 76-ers, ki je bila boljša s 106:100. Ben Simmons je s trojnim dvojčkom zaustavil Dončića.

Tom Pennington/Getty Images

Sixersi so bili boljši od vsega začetka tekme. Prvi četrtino so dobili z 31:26, na odmor pa odšli s prednostjo 8 točk (59:51). Najbolj so se razigrali v tretji četrtini, ko so vodili že za 19 točk, tako je bil v zadnjem delu sunkovit nalet Dallasa (30:19) vseeno premalo za preobrat v končnici.

Ben Simmons je odigral glavno vlogo te tekme, ko je dosegel že svoj šesti trojni dvojček v sezoni, tokrat 20 točk, 14 skokov in 11 asistenc. Ob njem je za Philadelphijo najvišjih 25 točk dosegel Joel Embild in še 12 skokov, 20 točk je dodal tudi JJ Redick.

Pri Dallasu je bil tokrat najučinkovitejši Wesley Matthews z 18 točkami, 15 jih je doprinesel še Ryan Broekhoff, Luka Dončić je v 26 minutah igre dosegel 14 točk in 8 skokov, 4 asistence in 2 ukradeni žogi.

Dončić je v eni izmed akcij trčil s kamermanom, ki je očitno potegnil krajši konec.

Najslabša ekipa lige Clevelend Cavaliers je doživela hud poraz na svojem terenu. New Orleans Pelikansi so slavili s 133:98. Julius Randle in Jrue Holiday sta dosegla po 22 točk, Anthony Davis jih je dodal 20. Pri Calaviersih je bil še najbolj razigran Jordan Clarkson s 23 doseženimi točkami.

Donovan Mitchell je s 26 točkami pomagal Utahu do zmage na gostovanju pri Detroitu (110:105), 24 točk je dosegel v drugem polčasu. Pri Detroitu pa ob ne najboljši pomoči soigralcev 34 točk Blaka Griffina ni bilo dovolj.

San Antonio je premagal Memphis s 108:88. Derrick White in LaMarcus Aldridge sta bila najučinkovitejša z 19 oz. 18 točkami, pri Grizlijih pa Mike Conley z 21.