Kdo se še boji (strašnega) volka? Luka zagotovo ne!

Liga NBA 12. Jan 20194:27 > 4:33
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Luka Dončić je košarkarski javnosti ponudil nove razloge, da že januarja o njem govorijo kot novincu leta v ligi NBA! V eni od svojih najboljših predstav v debitantski sezoni med "velikimi fanti" je Dallas popeljal do gostujoče zmage proti Minnesoti.

Dallas je na koncu proti Minnesoti slavil s 119:115, ključne točke za letos zelo redko zmago teličkov v gosteh pa je prispeval ravno Luka Dončić. Prvi kandidat za novinca leta v ligi NBA je sprva zabil za vodstvo Dallasa s 114:113, na drugi strani je Taj Gibson vrnil udarec, a s tem očitno samo razjeil Dončića, ki je sprva slabo podal iz avta, nato pa hladonkrvno žogo popeljal čez sredino, se ustavil več kot pol metra pred črto za tri točke in zadel (skupno je v zadnji četrtini dosegel 11 točk). Domači so vzeli minuto odmora, po kateri Derrick Rose ni prišel do meta, Harrison Barnes pa je z dvema prostima metoma potrdil zmago.

Dončić je srečanje končal z 29 točkami, 12 podajami in osmimi skoki in postal drugi najmlajši po LeBronu Jamesu z več kot 25 točkami in 10 podajami na enem srečanju. Zanimivo, da je The Don pred odločilno trojko izza črte zadel zgolj en met od osmih …

Ob Dončiću sta bila pri Dallasu najbolj razpoložena Barnes (23 točk) in J.J. Barea (16). Pri Minnesoti je Towns dosegel 30 točk.

Dallas v nedeljo gosti Golden State, ki so sinoči pred svojimi navijači s kar 146:109 pometli s Chicagom. Klay Thompson (30) je zadel sedem trojk, Steph Curry pa pet (28). Z izvrstno predstavo je še enkrat več postregel v zadnjem času zelo vroči James Harden, ki je ob novih strelskih vajah Houstona proti Clevelandu (141:113) dosegel 43 točk, 12 podaj in 10 skokov za novega trojnega dvojčka.