Dallas brez izključenega Dončića izgubljen

Liga NBA 20. Jan 20193:29 > 3:52
Ronald Martinez/Getty Images

Nerazpoloženi Dallas je v gosteh klonil proti Pacersem z 99:111, Luka Dončić je bil izključen, ekipe pa ni razigral niti Dirk Nowitzki. Dallasov jutrišnji nasprotnik Milwaukee je ugnal Magic s 118:108, do velike zmage v Detroitu so prišli Sacramento Kingsi, boljši so bili s 103:101.

Indiana je doma zanesljivo premagala Dallas s 111:99. Luka Dončić in soigralci niso imeli svojega večera. Slovenskemu čudežnemu dečku se je prvič, odkar igra v ligi NBA, zgodilo, da je bil izključen zaradi dveh tehničnih napak. Prvo je dobil ob koncu prve četrtine zaradi pritoževanja pri sodniku, drugo pa ob koncu tretje, ko je brcni žogo s parketa. Pred izključitvijo je dosegel 8 točk, 5 skokov in 6 asistenc.

Po njegovem odhodu s parketa je na zahteve gledalcev vstopil Dirk Nowitzki, ki pa se ni znašel, zgrešil je obe trojki in ostal brez točk. Še največ točk v vrstah Mavericksov je dosegel Harrison Barnes 20. Pri zmagovalcih je 19 točk vpisal Tyreke Evans.

Dallas je 13 na Zahodu z izkupičkom 20-25, Indiana pa 3. na Vzhodu s 30-15.

Naslednja tekma Dallasa sledi jutri na parketu Milwaukeeja. Tekmo bomo prenašali v živo ob 20h na SK1.

Milwaukee je brez posebnih težav v gosteh ugnal Orlando s 118:108. Z izjemo tretje četrtine, so bili gostje prepričljivi in z novo zmago ohranjajo primat na Vzhodu.

Eric Bledsoe s 30 točkami in Giannis Antetokounmpo s 25 točkami sta razigravala še druge soigralce, v vrstah Orlanda 27 točk doprinese Nikola Vučević.

Ekipa iz glavnega mesta Californije je hodila po robu. Detroit je na domačem parketu dobil prve tri četrtine, a odločala je zadnja, ki so jo po preobratu dobili Kingsi za zmago s 103:101. V zadnjih treh minutah in pol je Buddy Hield dosegel 14 točk in 3 sekunde pred koncem dosegel odločilno trojko.

Hiled je bil najučinkuvitejši na terenu pri Kingsih s 35 točkami, De’Aaron Fox jih je dodal 14 in še 10 asistenc. Na drugi strani je bil najbolj razigran Blake Griffin z 38 točkami. Kingsi so 10. na Zahodu z izkupičkom 24-22, Detroit je 9. na Vzhodu z 20-25.